Zawód – menedżer

Zazwyczaj nie trwa długo, zanim szef dochodzi do wniosku, że sukces w biznesie zależy w znacznym stopniu od umiejętności interpersonalnych. Właściwie, całe życie polega na odpowiednim postępowaniu z ludźmi. Jeśli nie potrafisz zrozumieć ludzi i pracować z nimi, nie jest możliwe, byś osiągnął sukces.

Oczywiście praca z ludźmi to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, iż świat ciągle gna do przodu i tak samo, jak zmienia się świat, tak samo zmieniają się ludzie. Trudno jednak znaleźć drugą pracę, która przynosi tyle satysfakcji, co praca z ludźmi. Warsztat „Zawód – menedżer” to odpowiedź na codzienne wyzwania, przed którymi stawiany jest menedżer, to propozycja przyjrzenia się aspektom decydującym o motywacji pracowników.

Proponowany czas trwania szkolenia
3 dni / 24 godziny
Proponowana liczba uczestników
od 4 do 14 osób
Uczestnicy szkolenia
- menedżerowie
- team liderzy
- osoby kierujące pracą zespołów
- osoby odpowiedzialne za rozwój pracowników
- osoby odpowiedzialne za motywowanie zespołów/pracowników
Cechy wyróżniające szkolenie

Dzięki autorskiej, niepowtarzalnej na rynku grze szkoleniowej, treści prezentowane podczas szkolenia stają się jasne i klarowne. Zaangażowanie uczestników zbudowane już na początkowym etapie szkolenia wprost przekłada się na przyswajanie kolejnych kroków w budowaniu umiejętności zarządzania zespołem.

Korzyści ze szkolenia "Zawód – menedżer"

  • nabędziesz umiejętność efektywnej komunikacji, co pozwoli Ci na budowę relacji w oparciu o wzajemne zrozumienie na linii szef – pracownik;
  • po szkoleniu będziesz potrafił skutecznie dobierać narzędzia motywowania pracownika z uwzględnieniem jego etapu rozwoju zawodowego, teorii wzmocnień i dwuczynnikowej teorii F. Hertzberga;
  • poznasz i nauczysz się udzielać konstruktywnie zbudowanej informacji zwrotnej, co pozwoli Ci na stały rozwój pracowników;
  • nauczysz się jak poprawnie wyznaczać cele, delegować zadania, monitorować i rozliczać efekty;
  • poznasz schemat rozmowy rozwojowej z pracownikiem w oparciu o model OSCAR, dzięki któremu zbudujesz zaangażowanie i przekażesz odpowiedzialność za zadania pracownikowi;
  • na podstawie studium przypadku nabędziesz umiejętność prowadzenia narad roboczych z zespołem według algorytmu budującego zaangażowanie i odpowiedzialność zespołu;
  • odkryjesz swój potencjał jako menedżera, zweryfikujesz swoje mocne strony i obszary do rozwoju tak, aby stać się skutecznym menedżerem.

 

Wejdź na wyższy poziom!

„Celem wielu liderów jest sprawić, by ludzie mieli o nich jak najlepsze zdanie. Celem wielkiego lidera jest sprawić, by ludzie lepiej myśleli o sobie.”

Carla Northcutt

 

 

 

Zobacz, jak nas oceniają

SIM Szkolenia Wrocław
5.0
Based on 25 reviews
powered by Google
Karolina Szymczak
Karolina Szymczak
15:07 05 Sep 20
Świetne szkolenie z obsługi klienta, profesjonalne podejście, serdecznie polecam wszystkimi którzy szukają chcą zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę!
Patrycja Zimna
Patrycja Zimna
13:48 15 May 20
Super profesjonalna a zarazem lekka i przyjemna praca z panią Bogną. Dzięki niej wiem jak postępować w najtrudniejszych momentach pracy i udało mi... sie otworzyć na tematy które były dla mnie krępujące. Jestem bardzo zadowolona 😀czytaj więcej
Ireneusz Matyniak
Ireneusz Matyniak
13:47 15 May 20
Muszę przyznać że szkolenie w zakresie zarządzania zespołem przez liderów jak dla mnie było bardzo dobrą lekcją. Atmosfera super oraz całe szkolenie... na 5+. Pozdrawiam SIMczytaj więcej
Wioletta Kujawska
Wioletta Kujawska
19:34 20 Mar 20
Uczęszczam na kursy u Pani Patrycji. Jestem bardzo zadowolona z stylu prowadzenia kursów i podejście pani Patrycji. Widać jej zaangażowanie w pracę.... Osobiście dziękuję za cierpliwość i dokładne tłumaczenie zawsze z uśmiechem dziękuję bardzo i serdecznie polecam.czytaj więcej
Danuta Kwiatkowska
Danuta Kwiatkowska
16:09 19 Mar 20
Jestem mega zadowolona pani Patrycja super przekazuje wiedzę, każdemu polecam. Na naukę nigdy nie jest za późno.👍🤗
Weronika Rybakowska
Weronika Rybakowska
17:53 10 Mar 20
Bardzo dziękuję Pani Pauli Płotka za wyjątkową cierpliwość i wyrozumiałość dla 50+.😆 Dzięki Niej bez stresu i z przyjemnością uczęszczałam na zajęcia... spełniając swoje marzenie o nauce języka angielskiego. Serdecznie polecam niezależnie od wieku. 😊Pozdrawiam Halina Miłoszczytaj więcej
Kamil Wolski
Kamil Wolski
09:11 13 Nov 19
Super szkolenie!!!!Warto! Tyle wiedzy i super atmosfera!
Następne Opinie

Zakres szkolenia

1
Gra szkoleniowa – symulacja pracy w trzech konkurujących zespołach produkcyjno-sprzedażowych.
2
Wybrane teorie motywacji.
3
Model przywództwa K. Blancharda.
4
Reguła SMART przy wyznaczaniu celów.
5
Zasady delegowania, monitorowania i rozliczania efektów zadań.
6
Zasady udzielania konstruktywnie zbudowanej informacji zwrotnej.
7
Rozmowa rozwojowa w oparciu o model OSCAR:
- narzędzia aktywnego słuchania,
- funkcje i rodzaje pytań,
- ustalanie celu rozmowy,
- poznanie modelu OSCAR,
- ćwiczenia praktyczne.

Szkolenie poprowadzi

Łukasz Frątczak

Doświadczony trener biznesu, certyfikowany coach. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Katowicach na kierunkach trener biznesu, psychologia w biznesie oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie na kierunku grafika i multimedia. Praktyk z zakresu zarządzania sprzedażą, obsługi klienta, technik sprzedażowych oraz coachingu menedżerskiego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji, technik sprzedażowych, budowania zespołów, negocjacji handlowych i biznesowych, asertywności, zarządzania czasem, autoprezentacji, wystąpień publicznych oraz coachingu.

Czytaj więcej

Szkolenia prowadził między innymi dla: PKP, ZUS, Poczty Polskiej, CE Nova, Banku Pocztowego.
Prowadzi dla Poczty Polskiej szkolenia pt.: „Coachingowy Styl Kierowania”, nagrodzone przez Polskie
Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami – „HR Najwyższej jakości”- jako symbol wyznaczający trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz upowszechniające wysokie standardy branży HR w Polsce.

Uzyskał certyfikat „Lidera zmian” uczestnicząc i współtworząc projekt strategiczny Poczty Polskiej S.A. – „Zarządzanie przez wartości”. Twórca portalu rozwoju osobistego – fabrykazmian.eu. Na sali szkoleniowej do roku 2018 spędził 3000 godzin.

Prowadząc warsztaty opiera się na bogatym doświadczeniu praktycznym w biznesie oraz wiedzy teoretycznej. Wykorzystuje również wiedzę i doświadczenie uczestników szkolenia, łącząc je z metodami aktywnego nauczania. Swoje warsztaty buduje w oparciu o sprawdzone metody nauczania ludzi dorosłych, pamiętając jednocześnie o dopasowaniu do specyfiki obszaru działalności klienta/biznesu. Wyróżnia go, po szkoleniowe wdrożenie kompetencji, polegające na wsparciu uczestników i sponsorów po szkoleniu. Formy wsparcia przybierają postać:
action planów, kontaktów telefonicznych, skypowych, mailowych, monitorujących proces zmiany zachowań uczestników, analizę wyzwań z jakimi spotkali się uczestnicy szkolenia i opracowaniu rozwiązań. Kolejnymi elementami wdrożenia po szkoleniowego są: coaching, trening z informacją zwrotną lub mentoring. Dzięki budowie odpowiedniej motywacji, pomaga utrzymać uczestnikom szkolenia oczekiwany poziom zdobytych umiejętności.

W życiu zawodowym i prywatnym najważniejszymi wartościami są szacunek i partnerstwo. Dzięki swojej otwartości na uczestników, łatwo nawiązuje relacje z grupą szkoleniową.
Ciągły rozwój, poszerzanie wiedzy i umiejętności pozwalają mu, być na bieżąco z nowymi trendami w świecie biznesu.

Jego pasją jest muzyka, koncerty na żywo i gra na gitarze elektrycznej.

Motto życiowe : „Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć, to czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś”

Proponujemy dwa rozwiązania:

Szkolenia w siedzibie Klienta lub wyjazdowe

Szkolenie stacjonarne może odbyć się u Państwa, w sali którą odpowiednio przygotujemy i zaaranżujemy. Możemy również zapewnić miejsce szkolenia w pobliżu Państwa siedziby, czyli zrealizować szkolenie poza firmą, ale w niewielkiej odległości.

Szkolenia wyjazdowe są realizowane w starannie dobranych miejscach, gwarantujących wyjątkową atmosferę, otoczenie przyrody i klimat pozwalający na oderwanie się od codzienności. Także w tym przypadku zapewniamy komfortowe warunki szkolenia, a wyjazd może być połączony również ze zorganizowaną integracją.

Szkolenia on-line

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu trenera oraz zastosowanym materiałom, zapewniamy wysokiej jakości usługi bez potrzeby bezpośredniego spotkania. Pozwala to uczestnikom na wygodny udział w szkoleniu z dowolnego miejsca. Możemy w ten sposób przekazać i zweryfikować wiedzę w sposób efektywny i skuteczny, wykorzystując metody kształcenia na odległość, również dla form praktycznych, np. ćwiczeń, dyskusji, (g)rywalizacji, pracy w zespołach.

Skontaktuj się z nami

Interesuje Cię szkolenie zamknięte? Masz pytania dotyczące oferty? Szukasz tematu spoza listy?

Zapraszamy do kontaktu!


    Uzupełnij i zaznacz pola oznaczone gwiazdką, aby wysłać wiadomość