Trening asertywności

Szacunek wobec siebie i swojego partnera, wiara w siebie i w drugą osobę, przekonanie o własnych wartościach i wartościach drugiego człowieka, brak napięcia w trakcie komunikacji, poczucie niezależności, aktywności i odpowiedzialności – to niewątpliwie elementy postawy asertywnej. Niestety większość ofert szkoleniowych skupia się tylko na budowie umiejętności korzystania z narzędzi asertywnej komunikacji. Jednak brak wewnętrznego przyzwolenia dla siebie, brak przekonania co do faktu, że masz prawo w każdej sytuacji do powiedzenia wprost tego, co myślisz, co czujesz i brak pewności siebie spowodują, że nawet jeśli nabędziesz umiejętność doskonałego korzystania z narzędzi asertywnej komunikacji, zdadzą się one na nic…

Dlatego nasze szkolenie skupia się na czymś więcej niż tylko budowa umiejętności. Trening asertywności to również budowa wewnętrznego przekonania, wewnętrznej siły potrzebnej do zachowania się w zgodzie ze sobą.

Proponowany czas trwania szkolenia
1 dzień / 8 godzin
Proponowana liczba uczestników
od 4 do 14 osób
Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które:
- chcą w sposób stanowczy i zdecydowany mówić o swoich przekonaniach,
- chcą samodzielnie decydować o sobie,
- chcą zbudować lub zwiększyć zdolność dochodzenia spraw własnych,
- mają trudność z bezpośrednim wyrażaniem swojego zdania,
- często ulegają wpływom innych,
- mają trudność w odmawianiu innym.
Cechy wyróżniające szkolenie

Postawa asertywna, której budowę rozpoczniesz podczas treningu, pozwoli Ci również być bardziej odpornym psychicznie. Po treningu asertywności zostaniesz zaopatrzony w dodatkowe bezpłatne narzędzia, które mają na celu utrwalenie wewnętrznego przekonania co do faktu, że masz prawo w każdej sytuacji do powiedzenia wprost tego, co myślisz i co czujesz, z zachowaniem szacunku dla drugiej strony.

Rozwiniesz swoją tolerancję w stosunku do innych, próbując dotrzeć do sedna problemu.

Wykorzystanie narzędzi coachingowych podczas warsztatu pozwoli Ci zbudować wewnętrzną motywację do zmiany.

Korzyści ze szkolenia "Trening asertywności"

  • zbudujesz swoją postawę asertywną oraz będziesz potrafił identyfikować źródła i przyczyny przyjmowania innych postaw niż asertywne;
  • zbudujesz większą pewność siebie, dzięki czemu będziesz efektywnie komunikował potrzeby swoje, zespołu czy całej organizacji;
  • nauczysz się asertywnie wyrażać swoje zdanie;
  • nauczysz się rozwiązywać konflikty interpersonalne;
  • z poczuciem pewności siebie będziesz podejmował „trudne rozmowy”;
  • będziesz potrafił skutecznie egzekwować wykonywanie poleceń czy dopełnienie wynegocjowanych warunków;
  • będziesz potrafił bronić swoich interesów i nie poddasz się próbom wywierania wpływu;
  • nabędziesz umiejętność korzystania z technik komunikacyjnych pomocnych w rozwijaniu zachowań asertywnych.

Zobacz, jak nas oceniają

SIM Szkolenia Wrocław
5.0
Based on 25 reviews
powered by Google
Karolina Szymczak
Karolina Szymczak
15:07 05 Sep 20
Świetne szkolenie z obsługi klienta, profesjonalne podejście, serdecznie polecam wszystkimi którzy szukają chcą zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę!
Patrycja Zimna
Patrycja Zimna
13:48 15 May 20
Super profesjonalna a zarazem lekka i przyjemna praca z panią Bogną. Dzięki niej wiem jak postępować w najtrudniejszych momentach pracy i udało mi... sie otworzyć na tematy które były dla mnie krępujące. Jestem bardzo zadowolona 😀czytaj więcej
Ireneusz Matyniak
Ireneusz Matyniak
13:47 15 May 20
Muszę przyznać że szkolenie w zakresie zarządzania zespołem przez liderów jak dla mnie było bardzo dobrą lekcją. Atmosfera super oraz całe szkolenie... na 5+. Pozdrawiam SIMczytaj więcej
Wioletta Kujawska
Wioletta Kujawska
19:34 20 Mar 20
Uczęszczam na kursy u Pani Patrycji. Jestem bardzo zadowolona z stylu prowadzenia kursów i podejście pani Patrycji. Widać jej zaangażowanie w pracę.... Osobiście dziękuję za cierpliwość i dokładne tłumaczenie zawsze z uśmiechem dziękuję bardzo i serdecznie polecam.czytaj więcej
Danuta Kwiatkowska
Danuta Kwiatkowska
16:09 19 Mar 20
Jestem mega zadowolona pani Patrycja super przekazuje wiedzę, każdemu polecam. Na naukę nigdy nie jest za późno.👍🤗
Weronika Rybakowska
Weronika Rybakowska
17:53 10 Mar 20
Bardzo dziękuję Pani Pauli Płotka za wyjątkową cierpliwość i wyrozumiałość dla 50+.😆 Dzięki Niej bez stresu i z przyjemnością uczęszczałam na zajęcia... spełniając swoje marzenie o nauce języka angielskiego. Serdecznie polecam niezależnie od wieku. 😊Pozdrawiam Halina Miłoszczytaj więcej
Kamil Wolski
Kamil Wolski
09:11 13 Nov 19
Super szkolenie!!!!Warto! Tyle wiedzy i super atmosfera!
Następne Opinie

Zakres szkolenia

1
Budowa postawy asertywnej z wykorzystaniem narzędzi coachingowych:
- moje mocne strony,
- sklep kompetencji,
- dialog wewnętrzny,
- mój system wartości.
2
Źródła i przyczyny przyjmowania postaw:
- uległej,
- agresywnej,
- manipulacyjnej,
- asertywnej.
3
Prawa asertywności.
4
Podstawowe techniki asertywne:
- komunikat typu „Ja”,
- asertywna odmowa,
- „zdarta płyta",
- stawianie granic,
- zamiana oceny na opinię,
- demaskowanie aluzji,
- asertywna prośba.
5
Action plan.

Szkolenie poprowadzi

Łukasz Frątczak

Doświadczony trener biznesu, certyfikowany coach. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Katowicach na kierunkach trener biznesu, psychologia w biznesie oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie na kierunku grafika i multimedia. Praktyk z zakresu zarządzania sprzedażą, obsługi klienta, technik sprzedażowych oraz coachingu menedżerskiego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji, technik sprzedażowych, budowania zespołów, negocjacji handlowych i biznesowych, asertywności, zarządzania czasem, autoprezentacji, wystąpień publicznych oraz coachingu.

Czytaj więcej

Szkolenia prowadził między innymi dla: PKP, ZUS, Poczty Polskiej, CE Nova, Banku Pocztowego.
Prowadzi dla Poczty Polskiej szkolenia pt.: „Coachingowy Styl Kierowania”, nagrodzone przez Polskie
Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami – „HR Najwyższej jakości”- jako symbol wyznaczający trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz upowszechniające wysokie standardy branży HR w Polsce.

Uzyskał certyfikat „Lidera zmian” uczestnicząc i współtworząc projekt strategiczny Poczty Polskiej S.A. – „Zarządzanie przez wartości”. Twórca portalu rozwoju osobistego – fabrykazmian.eu. Na sali szkoleniowej do roku 2018 spędził 3000 godzin.

Prowadząc warsztaty opiera się na bogatym doświadczeniu praktycznym w biznesie oraz wiedzy teoretycznej. Wykorzystuje również wiedzę i doświadczenie uczestników szkolenia, łącząc je z metodami aktywnego nauczania. Swoje warsztaty buduje w oparciu o sprawdzone metody nauczania ludzi dorosłych, pamiętając jednocześnie o dopasowaniu do specyfiki obszaru działalności klienta/biznesu. Wyróżnia go, po szkoleniowe wdrożenie kompetencji, polegające na wsparciu uczestników i sponsorów po szkoleniu. Formy wsparcia przybierają postać:
action planów, kontaktów telefonicznych, skypowych, mailowych, monitorujących proces zmiany zachowań uczestników, analizę wyzwań z jakimi spotkali się uczestnicy szkolenia i opracowaniu rozwiązań. Kolejnymi elementami wdrożenia po szkoleniowego są: coaching, trening z informacją zwrotną lub mentoring. Dzięki budowie odpowiedniej motywacji, pomaga utrzymać uczestnikom szkolenia oczekiwany poziom zdobytych umiejętności.

W życiu zawodowym i prywatnym najważniejszymi wartościami są szacunek i partnerstwo. Dzięki swojej otwartości na uczestników, łatwo nawiązuje relacje z grupą szkoleniową.
Ciągły rozwój, poszerzanie wiedzy i umiejętności pozwalają mu, być na bieżąco z nowymi trendami w świecie biznesu.

Jego pasją jest muzyka, koncerty na żywo i gra na gitarze elektrycznej.

Motto życiowe : „Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć, to czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś”

Proponujemy dwa rozwiązania:

Szkolenia w siedzibie Klienta lub wyjazdowe

Szkolenie stacjonarne może odbyć się u Państwa, w sali którą odpowiednio przygotujemy i zaaranżujemy. Możemy również zapewnić miejsce szkolenia w pobliżu Państwa siedziby, czyli zrealizować szkolenie poza firmą, ale w niewielkiej odległości.

Szkolenia wyjazdowe są realizowane w starannie dobranych miejscach, gwarantujących wyjątkową atmosferę, otoczenie przyrody i klimat pozwalający na oderwanie się od codzienności. Także w tym przypadku zapewniamy komfortowe warunki szkolenia, a wyjazd może być połączony również ze zorganizowaną integracją.

Szkolenia on-line

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu trenera oraz zastosowanym materiałom, zapewniamy wysokiej jakości usługi bez potrzeby bezpośredniego spotkania. Pozwala to uczestnikom na wygodny udział w szkoleniu z dowolnego miejsca. Możemy w ten sposób przekazać i zweryfikować wiedzę w sposób efektywny i skuteczny, wykorzystując metody kształcenia na odległość, również dla form praktycznych, np. ćwiczeń, dyskusji, (g)rywalizacji, pracy w zespołach.

Skontaktuj się z nami

Interesuje Cię szkolenie zamknięte? Masz pytania dotyczące oferty? Szukasz tematu spoza listy?

Zapraszamy do kontaktu!


    Uzupełnij i zaznacz pola oznaczone gwiazdką, aby wysłać wiadomość