Psychologiczne aspekty komunikacji w zawodzie prawnika

Prawnicy rozpoczynający swoja karierę, pełni werwy i zapału, biegli w procedurach i przepisach, czasem nie posiadają odpowiedniego wyczucia koniecznego do obcowania ze swoim klientem. Brak odpowiedniej sprawności w efektywnym komunikowaniu się może skutkować trudnościami w osiągnięciu zawodowego sukcesu. Zawód prawnika nie opiera się tylko na znajomości przepisów i umiejętności ich stosowania, ale także na właściwym rozpoznaniu i zrozumieniu potrzeb i emocji człowieka, czyli właściwej komunikacji. Będąc prawnikiem musimy łączyć wiele kompetencji – od wiedzy kodeksowej po umiejętności psychologiczne. Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do prawników chcących rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne, podnosząc tym samym jakość wykonywanych obowiązków.

1 dzień / 8 godzin
Proponowana liczba osób
Osoby wykonujące zawód prawnika bądź będące w trakcie zdobywania tytułu.

Szkolenia przeznaczone jest dla osób praktykujących i poszukujących lepszego połączenia praktyki prawniczej z psychologiczną. Prowadzący szkolenie dzięki doświadczeniu i pozyskanej wiedzy z zakresu psychologii śledczej w praktyce operacyjnej jak i procesowej ukaże „kuchnię” ekspercką i istotę komunikacji w organach wymiaru sprawiedliwości.

Komunikacja w zawodzie prawnika - szkolenie dla firm

• zwiększanie poczucia kontroli nad trudnymi sytuacjami w relacjach interpersonalnych,
  • przekierowanie na indywidualne podejście do klienta,
  • odczytywanie zachowań rozmówców za pomocą kinezyki,
  • umiejętność dopasowania zachowania do sytuacji klienta.

Metody i techniki budowania zrozumiałych i przejrzystych komunikatów.
Znaczenie komunikacji niewerbalnej.
Praktyczny trening rozpoznawania kłamstwa.
Zasady i metody efektywnego komunikowania trudnych informacji.
Przekazywanie informacji zwrotnej.
Bariery i zniekształcenia w komunikacji.

Małgorzata Tetlak

Psycholog, trener, absolwentka Psychologii Śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej oraz Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Świadczy usługi dla firm z zakresu przeprowadzania negocjacji, pozyskiwania nowych klientów biznesowych oraz rekrutacji pracowniczej. Prowadzi szkolenia oraz doradztwo z zakresu komunikacji, psychologii kłamstwa, zarządzania talentem w organizacji oraz innowacyjności w biznesie.

Realizuje rozbudowane kilkudniowe programy szkoleniowe.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologów Sądowych w Polsce. Specjalizuje się szczególnie w szkoleniach z obszaru komunikacji niewerbalnej.