Psychologiczne aspekty komunikacji w zawodzie prawnika

Prawnicy rozpoczynający swoja karierę pełni werwy i zapału biegli w procedurach i przepisach, czasem nie posiadają odpowiedniego wyczucia koniecznego do obcowania ze swoim klientem. Brak odpowiedniej sprawności w efektywnym komunikowaniu się może skutkować trudnościami w osiągnięciu zawodowego sukcesu. Zawód prawnika nie opiera się tylko i wyłącznie na znajomości przepisów i umiejętności ich stosowania, ale także na właściwym rozpoznaniu i zrozumieniu potrzeb i emocji człowieka czyli właściwej komunikacji. Będąc prawnikiem musimy łączyć wiele kompetencji od wiedzy kodeksowej także po umiejętności psychologiczne. Szkolenie przede wszystkim skierowane jest do prawników chcących rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne. Podnosząc tym samym jakość wykonywanych obowiązków

1 dzień szkoleniowy /8 godzin
osoby wykonujące zawód prawnika bądź będące w trakcie zdobywania tytułu

zwiększanie poczucia kontroli nad trudnymi sytuacjami w relacjach interpersonalnych,
przekierowanie na indywidualne podejście do klienta,
odczytywanie zachowań za pomocą kinezyki,
umiejętność dopasowania zachowania do sytuacji klienta

Wiedza oraz szczególne umiejętności zdobyte podczas szkolenia pozwolą na świadomy i profesjonalny kontakt z druga osobą. Niewątpliwie wpłynie to na atmosferę spotkania i sprawi, że dotarcie do sedna problemu klienta stanie się o wiele łatwiejsze.

Metody i techniki budowania zrozumiałych i przejrzystych komunikatów
Znaczenie komunikacji niewerbalnej
Praktyczny trening rozpoznawania kłamstwa
Zasady i metody efektywnego komunikowaniu trudnych informacji
Przekazywanie informacji zwrotnej
Bariery i zniekształcenia w komunikacji

Małgorzata Tetlak

Psycholog, trener, absolwentka Psychologii Śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej oraz Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Świadczy usługi dla firm z zakresu przeprowadzania negocjacji, pozyskiwania nowych klientów biznesowych oraz rekrutacji pracowniczej. Prowadzi szkolenia oraz doradztwo z zakresu komunikacji, psychologii kłamstwa, zarządzania talentem w organizacji oraz innowacyjności w biznesie.

Realizuje rozbudowane kilkudniowe programy szkoleniowe.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologów Sądowych w Polsce. Specjalizuje się szczególnie w szkoleniach z obszaru komunikacji niewerbalnej.

Tu koncentrujemy się na zapewnieniu wyjątkowego miejsca poza siedzibą Klienta, realizując szkolenie w jednym z partnerskich hoteli. Nie są to jednak zwyczajne obiekty, a starannie dobrane miejsca, gwarantujące wyjątkową atmosferę, otoczenie przyrody i klimat pozwalający na oderwanie się od codzienności. Także w tym przypadku zapewniamy komfortowe warunki szkolenia, a wyjazd może być połączony również ze zorganizowaną integracją.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy szczegółowych informacji. Zapraszamy do kontaktu!