Przygotowanie i prowadzenie rozmów rekrutacyjnych

Jeśli prowadząc rozmowy rekrutacyjne odnosisz wrażenie, że po raz kolejny słyszysz te same bądź podobne odpowiedzi, masz wrażenie, że Twoje pytania są przewidywalne i takie też odpowiedzi otrzymujesz od kandydatów, to nadszedł czas, aby to zmienić. Ten warsztat sprawi, że nauczysz się lepiej rozpoznawać prawdziwe motywacje kandydatów oraz dostrzeżesz i wyeliminujesz potencjalne błędy rekrutacyjne, co sprawi, że rozmowa stanie się bardziej efektywna.

1 dzień / 8 godzin lub 2 dni / 16 godzin (w przypadku rozbudowanego modułu symulacji prowadzenia rozmów rekrutacyjnych)
Pracownicy działów HR, specjaliści i kadra kierownicza wszystkich szczebli, których jednym z zadań jest prowadzenie rozmów rekrutacyjnych z kandydatami.

Jest to szkolenie mające bardzo warsztatową formę. Ponad 90% czasu pracy to aktywność i zaangażowanie uczestników, a przede wszystkim trening konkretnych umiejętności i narzędzi rekrutacyjnych.

To szkolenie dla osób, które podczas rozmowy rekrutacyjnej chcą dowiedzieć się o kandydacie więcej, niż tylko to, co „powinien” usłyszeć przyszły przełożony.

• nauczysz się, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej;
  • dowiesz się, gdzie i jak zbierać informacje o kandydacie;
  • nauczysz się radzić ze stresem swoim oraz kandydata;
  • poznasz najważniejsze pytania w rekrutacji;
  • nauczysz się redukować najczęstsze błędy w rekrutacji.

Kogo potrzebuję w swoim zespole i jaki zespół chcę stworzyć - zespół geniuszy czy genialny zespół?
Rekrutacja wewnętrzna czy zewnętrzna - skąd brać najlepszych kandydatów.
Przygotowanie do procesu rekrutacji.
Kompetencje przyszłych pracowników.
Budowanie macierzy profilu pracownika - ćwiczenia praktyczne.
Dokumenty aplikacyjne kandydatów.
Rozmowa kwalifikacyjna.
Tworzenie i zadawanie specyficznych pytań podczas interview, przygotowanie zadań i studiów przypadków dla kandydatów do pracy - ćwiczenia w zespołach.
Prowadzenie rozmowy.
Mowa ciała podczas interview - fakty i mity.
Najczęstsze błędy w rekrutacji i ich unikanie.
Trening prowadzenia interview z kamerą video.