Przygotowanie i prowadzenie rozmów rekrutacyjnych

Jeśli prowadząc rozmowy rekrutacyjne odnosisz wrażenie, że po raz kolejny słyszysz te same bądź podobne odpowiedzi, masz wrażenie, że Twoje pytania są przewidywalne i takie też odpowiedzi otrzymujesz od kandydatów, to nadszedł czas, aby to zmienić. Ten warsztat sprawi, że nauczysz się lepiej rozpoznawać prawdziwe motywacje kandydatów oraz dostrzeżesz i wyeliminujesz potencjalne błędy rekrutacyjne, co sprawi, że rozmowa stanie się bardziej efektywna.

Proponowany czas trwania szkolenia
1 dzień / 8 godzin lub 2 dni / 16 godzin (w przypadku rozbudowanego modułu symulacji prowadzenia rozmów rekrutacyjnych)
Proponowana liczba osób
od 4 do 14 osób
Uczestnicy szkolenia
Pracownicy działów HR, specjaliści i kadra kierownicza wszystkich szczebli, których jednym z zadań jest prowadzenie rozmów rekrutacyjnych z kandydatami.
Cechy wyróżniające szkolenie

Jest to szkolenie mające bardzo warsztatową formę. Ponad 90% czasu pracy to aktywność i zaangażowanie uczestników, a przede wszystkim trening konkretnych umiejętności i narzędzi rekrutacyjnych.

To szkolenie dla osób, które podczas rozmowy rekrutacyjnej chcą dowiedzieć się o kandydacie więcej, niż tylko to, co „powinien” usłyszeć przyszły przełożony.

Rozmowa rekrutacyjna - jak ją skutecznie przeprowadzić - szkolenie dla firm

  • nauczysz się, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej;
  • dowiesz się, gdzie i jak zbierać informacje o kandydacie;
  • nauczysz się radzić ze stresem swoim oraz kandydata;
  • poznasz najważniejsze pytania w rekrutacji;
  • nauczysz się redukować najczęstsze błędy w rekrutacji.

Zobacz, jak nas oceniają

Zakres szkolenia

1
Kogo potrzebuję w swoim zespole i jaki zespół chcę stworzyć - zespół geniuszy czy genialny zespół?
2
Rekrutacja wewnętrzna czy zewnętrzna - skąd brać najlepszych kandydatów.
3
Przygotowanie do procesu rekrutacji.
4
Kompetencje przyszłych pracowników.
5
Budowanie macierzy profilu pracownika - ćwiczenia praktyczne.
6
Dokumenty aplikacyjne kandydatów.
7
Rozmowa kwalifikacyjna.
8
Tworzenie i zadawanie specyficznych pytań podczas interview, przygotowanie zadań i studiów przypadków dla kandydatów do pracy - ćwiczenia w zespołach.
9
Prowadzenie rozmowy.
10
Mowa ciała podczas interview - fakty i mity.
11
Najczęstsze błędy w rekrutacji i ich unikanie.
12
Trening prowadzenia interview z kamerą video.

Szkolenie poprowadzi

Adam Sobiechart

Adam Sobiechart jest coach’em i trenerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów rozwijających kompetencje miękkie i menedżerskie. Posiada eksperckie doświadczenie w obszarze HR, w szczególności w tworzeniu programów rozwojowych, talentowych. Posiada doświadczenia w projektach rekrutacyjnych. Przeprowadził ponad 1000 procesów rekrutacyjnych dla dużych organizacji.

Czytaj więcej

Przez pięć lat odpowiadał za zespół trenerów wewnętrznych w jednej z największych sieci handlowych, od ich rekrutacji, przez szkolenia i rozwój. Realizował i prowadził wiele szkoleń train the trainers. Autor wielu eksperckich wypowiedzi. Twórca autorskich gier szkoleniowych.

Doświadczenie trenerskie zdobywał zarówno od strony dużych organizacji, jak też firm szkoleniowych realizując wiele projektów, głównie dla branży FMCG, firm handlowych, produkcyjnych, instytucji finansowych i mediów. Posiada certyfikat trenera HRD BP oraz międzynarodowy certyfikat coach’a ICC (International Coaching Community). Jest w trakcie certyfikacji konsultanta Maxie DISC, narzędzia wspierającego rozwój, opartego na czterech podstawowych stylach zachowań ludzkich. Tworzył i był odpowiedzialny za wdrażanie standardów obsługi klienta. Był audytorem firm ubiegających się o certyfikat – godło „Firma Przyjazna Klientowi”. W prowadzonych szkoleniach i warsztatach szczególny nacisk kładzie na utrwalanie zdobytej wiedzy, poszukiwanie sposobów na rozwój umiejętności nie tylko podczas szkolenia ale i po jego zakończeniu oraz motywuje uczestników do kształtowania pożądanych postaw.

Ukończył Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, na których specjalizował się z tematyki Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania Potencjałem Społecznym i Doradztwa Personalnego w Międzynarodowej Szkole Menedżerów w Warszawie. Prywatnie miłośnik wina i związanej z nią tradycji, historii i kultury.

Proponujemy dwa rozwiązania:

Szkolenia w siedzibie Klienta

Wykorzystaj maksymalnie czas i poświęć go w pełni na szkolenie, likwidując problem dojazdu, koszt wynajmu sali itp. Wystarczy, gdy Klient dysponuje salą pozwalającą na przeprowadzenie szkolenia, a my zajmiemy się resztą, wyposażając ją w wyjątkowo wygodne fotele dostępne tylko u nas i nadając klimat sprzyjający wydajnemu szkoleniu. Możemy również zapewnić miejsce szkolenia w pobliżu siedziby Klienta, czyli zrealizować szkolenie poza firmą, ale w niewielkiej odległości.

Szkolenia wyjazdowe

Tu koncentrujemy się na zapewnieniu wyjątkowego miejsca poza siedzibą Klienta, realizując szkolenie w jednym z partnerskich hoteli. Nie są to jednak zwyczajne obiekty, a starannie dobrane miejsca, gwarantujące wyjątkową atmosferę, otoczenie przyrody i klimat pozwalający na oderwanie się od codzienności. Także w tym przypadku zapewniamy komfortowe warunki szkolenia, a wyjazd może być połączony również ze zorganizowaną integracją.

Skontaktuj się z nami

Interesuje Cię szkolenie zamknięte? Masz pytania dotyczące oferty? Szukasz tematu spoza listy?

Zapraszamy do kontaktu!


Uzupełnij i zaznacz pola oznaczone gwiazdką, aby wysłać wiadomość