Potencjał nowych pokoleń na rynku pracy

Na rynku pracy mamy okazję zetknąć się z osobami, które pamiętają czasy upadku ustroju politycznego i z dnia na dzień wprowadzonych zmian rynkowych. Jednocześnie mamy również okazję mieć styczność z osobami, dla których wyobrażenie sobie przeszłości bez Internetu, bez swobód obywatelskich, jest jak opowiadanie o dinozaurach.

Ta różnorodność pokoleniowa sprawia, że czerpiemy pełnymi garściami z zupełnie różnych doświadczeń, umiejętności i wiedzy – to niewątpliwie pomaga w szybkim rozwoju myśli i technologii.

„Nigdy w historii ludzkości w jednym miejscu nie ścierały się tak różne światopoglądy, historie osobiste i globalne, różnice w myśleniu, podejściu, celach i wartościach.” Mając tak szerokie spektrum, wynikające z różnic międzypokoleniowych, warto zastanowić się:

• czy czynniki motywacji dla pokoleń BB, X, Y, Z różnią się w jakiś zasadniczy sposób?
  • czy jednakowy sposób komunikacji dla wszystkich pokoleń będzie tak samo efektywny?
  • czy istnieje uniwersalna teoria motywacji?
1 dzień / 8 godzin
Proponowana liczba osób
- menedżerowie,
- team liderzy,
- rekruterzy,
- HR BP,
- osoby kierujące pracą zespołów,
- osoby odpowiedzialne za rozwój pracowników,
- osoby odpowiedzialne za motywowanie zespołów/pracowników.

Ludzie są zmotywowani do działania tylko wtedy, gdy działanie to umożliwia im lub ułatwia zaspokojenie danej potrzeby. Dlatego punktem wyjścia jest rozpoznanie potrzeb i celów drugiego człowieka, pracownika. Dzięki udziale w szkoleniu rozwiniesz umiejętność prowadzenia rozmów odkrywających indywidualne potrzeby pracowników, jak również nauczysz się jak wykorzystując tą wiedzę rozwijać ich potencjał.

Jak wykorzystać potencjał pokolenia BB, X, Y, Z - szkolenie biznesowe

• pogłębisz wiedzę z zakresu charakterystycznych czynników motywacji dla pokoleń BB, X, Y, Z, dzięki czemu będziesz lepiej dobierać narzędzia motywowania,
  • poznasz wybrane teorie motywacji,
  • dowiesz się, jak sprawdzić, czy dobrze rozumiesz pracownika, co pozwoli Ci na odkrycie faktycznych potrzeb i intencji członków Twojego zespołu,
  • rozwiniesz umiejętność efektywnej komunikacji, aby budować relacje, w oparciu o wzajemne zrozumienie na linii szef – pracownik,
  • poznasz i nauczysz się prowadzić rozmowę w oparciu o model GROW jako drogę do rozwoju potencjału pracownika,
  • rozwiniesz swój potencjał jako przywódcy.

4 pokolenia na polskim rynku pracy.
21 różnic pokoleniowych (między BB, X, Y, Z).
Wybrane teorie motywacji a różnice międzypokoleniowe.
Doświadczenie Dana Ariely’a.
Algorytm rozmowy odkrywającej potrzeby pracownika.
Tworzenie misji przy wykorzystaniu koła wartości (fakultatywnie).
Rozwój potencjału w oparciu o model rozmowy GROW.
Konstruktywna informacja zwrotna.

Łukasz Frątczak

Doświadczony trener biznesu, certyfikowany coach. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Katowicach na kierunkach trener biznesu, psychologia w biznesie oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie na kierunku grafika i multimedia. Praktyk z zakresu zarządzania sprzedażą, obsługi klienta, technik sprzedażowych oraz coachingu menedżerskiego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji, technik sprzedażowych, budowania zespołów, negocjacji handlowych i biznesowych, asertywności, zarządzania czasem, autoprezentacji, wystąpień publicznych oraz coachingu.

Szkolenia prowadził między innymi dla: PKP, ZUS, Poczty Polskiej, CE Nova, Banku Pocztowego.
Prowadzi dla Poczty Polskiej szkolenia pt.: „Coachingowy Styl Kierowania”, nagrodzone przez Polskie
Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami – „HR Najwyższej jakości”- jako symbol wyznaczający trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz upowszechniające wysokie standardy branży HR w Polsce.

Uzyskał certyfikat „Lidera zmian” uczestnicząc i współtworząc projekt strategiczny Poczty Polskiej S.A. – „Zarządzanie przez wartości”. Twórca portalu rozwoju osobistego – fabrykazmian.eu. Na sali szkoleniowej do roku 2018 spędził 3000 godzin.

Prowadząc warsztaty opiera się na bogatym doświadczeniu praktycznym w biznesie oraz wiedzy teoretycznej. Wykorzystuje również wiedzę i doświadczenie uczestników szkolenia, łącząc je z metodami aktywnego nauczania. Swoje warsztaty buduje w oparciu o sprawdzone metody nauczania ludzi dorosłych, pamiętając jednocześnie o dopasowaniu do specyfiki obszaru działalności klienta/biznesu. Wyróżnia go, po szkoleniowe wdrożenie kompetencji, polegające na wsparciu uczestników i sponsorów po szkoleniu. Formy wsparcia przybierają postać:
action planów, kontaktów telefonicznych, skypowych, mailowych, monitorujących proces zmiany zachowań uczestników, analizę wyzwań z jakimi spotkali się uczestnicy szkolenia i opracowaniu rozwiązań. Kolejnymi elementami wdrożenia po szkoleniowego są: coaching, trening z informacją zwrotną lub mentoring. Dzięki budowie odpowiedniej motywacji, pomaga utrzymać uczestnikom szkolenia oczekiwany poziom zdobytych umiejętności.

W życiu zawodowym i prywatnym najważniejszymi wartościami są szacunek i partnerstwo. Dzięki swojej otwartości na uczestników, łatwo nawiązuje relacje z grupą szkoleniową.
Ciągły rozwój, poszerzanie wiedzy i umiejętności pozwalają mu, być na bieżąco z nowymi trendami w świecie biznesu.

Jego pasją jest muzyka, koncerty na żywo i gra na gitarze elektrycznej.

Motto życiowe : „Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć, to czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś”