Partnerska obsługa klienta w urzędzie

Pracując na stanowiskach, gdzie kontakt z klientami jest „chlebem powszednim”, mamy tendencję do jednakowego ich traktowania w natłoku bieżących zajęć i obowiązków. Zapominamy o różnorodności klientów, ich oczekiwaniach i sposobie obsługi. Dostrzeżenie w każdym kliencie osoby ze specyficznymi potrzebami oraz zachowaniem stanowi podstawę jego efektywnej obsługi, kiedy obie strony będą usatysfakcjonowane, a pomiędzy nimi pojawiać się będzie jak najmniej zgrzytów i niezrozumienia. Osiągniecie takiej jakości pracy nie jest czymś niemożliwym. Przeciwnie, dzięki poznanym i przećwiczonym na szkoleniu sposobom obsługi, każdy z Uczestników będzie w stanie osiągnąć taki efekt.

Proponowany czas trwania szkolenia
2 dni / 16 godzin
Proponowana liczba osób
od 4 do 14 osób
Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób, których praca wymaga codziennego kontaktu z klientem.
Cechy wyróżniające szkolenie

Szkolenie oparte jest na konkretnych przykładach i doświadczeniach, które były udziałem uczestników warsztatów. Każde zadanie przybliża do wypracowania katalogu najlepszych praktyk, które będą mogły być wdrażane w pracy już od pierwszego dnia po szkoleniu.

Warsztaty prowadzone są przez trenera będącego audytorem firm ubiegających się o certyfikat – godło Firma Przyjazna Klientowi. Ta wiedza i doświadczenie pozwolą na omówienie najlepszych praktyk i wskazanie tych wartych wdrożenia w konkretnych sytuacjach.

Jak profesjonalnie obsługiwać Klienta w urzędzie? Skuteczna komunikacja

Korzyści ze szkolenia

Po szkoleniu będziesz wiedzieć, jak:

  • skutecznie i bez zakłóceń komunikować się z klientem i współpracownikami,
  • efektywnie wykorzystywać kanały komunikacji,
  • wzmacniać przekazywane treści za pomocą mowy ciała,
  • budować skuteczne komunikaty w zależności od systemu reprezentacji i typu temperamentu rozmówcy,
  • słuchać w sposób aktywny,
  • budować relacje z innymi (poprzez skuteczną komunikację) oparte na poszanowaniu praw obu stron,
  • postępować w trudnych sytuacjach z klientem,
  • rozpoznawać i eliminować zachowania agresywne, bierne i manipulacyjne,
  • pewnie stosować odmowę bez uszczerbku dla wzajemnych relacji.

Zobacz, jak nas oceniają

Zakres szkolenia

1
Wprowadzenie – znaczenie profesjonalnej obsługi klienta w urzędzie.
2
Zasady profesjonalnej obsługi klienta w urzędzie.
3
Budowanie pozytywnych relacji z klientem.
4
Pierwsze wrażenie jako czynnik komunikacyjny.
5
Budowanie relacji z klientem przez odpowiednią komunikację.
6
Komunikacja niewerbalna.
7
Trudne sytuacje w obsłudze klienta – dlaczego powstają i jak ich unikać.
8
Zrozumiale klienta – prowadzenie rozmowy w zależności od stylu interpersonalnego rozmówcy.
9
Trudne sytuacje z klientem.
10
Podstawy asertywności w pracy w trudnych sytuacjach z klientem.
11
Techniki asertywności w pracy z klientem urzędu.
12
Radzenie sobie z negatywnymi emocjami i stresem.

Szkolenie poprowadzi

Adam Sobiechart

Adam Sobiechart jest coach’em i trenerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów rozwijających kompetencje miękkie i menedżerskie. Posiada eksperckie doświadczenie w obszarze HR, w szczególności w tworzeniu programów rozwojowych, talentowych. Posiada doświadczenia w projektach rekrutacyjnych. Przeprowadził ponad 1000 procesów rekrutacyjnych dla dużych organizacji.

Czytaj więcej

Przez pięć lat odpowiadał za zespół trenerów wewnętrznych w jednej z największych sieci handlowych, od ich rekrutacji, przez szkolenia i rozwój. Realizował i prowadził wiele szkoleń train the trainers. Autor wielu eksperckich wypowiedzi. Twórca autorskich gier szkoleniowych.

Doświadczenie trenerskie zdobywał zarówno od strony dużych organizacji, jak też firm szkoleniowych realizując wiele projektów, głównie dla branży FMCG, firm handlowych, produkcyjnych, instytucji finansowych i mediów. Posiada certyfikat trenera HRD BP oraz międzynarodowy certyfikat coach’a ICC (International Coaching Community). Jest w trakcie certyfikacji konsultanta Maxie DISC, narzędzia wspierającego rozwój, opartego na czterech podstawowych stylach zachowań ludzkich. Tworzył i był odpowiedzialny za wdrażanie standardów obsługi klienta. Był audytorem firm ubiegających się o certyfikat – godło „Firma Przyjazna Klientowi”. W prowadzonych szkoleniach i warsztatach szczególny nacisk kładzie na utrwalanie zdobytej wiedzy, poszukiwanie sposobów na rozwój umiejętności nie tylko podczas szkolenia ale i po jego zakończeniu oraz motywuje uczestników do kształtowania pożądanych postaw.

Ukończył Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, na których specjalizował się z tematyki Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania Potencjałem Społecznym i Doradztwa Personalnego w Międzynarodowej Szkole Menedżerów w Warszawie. Prywatnie miłośnik wina i związanej z nią tradycji, historii i kultury.

Proponujemy dwa rozwiązania:

Szkolenia w siedzibie Klienta

Wykorzystaj maksymalnie czas i poświęć go w pełni na szkolenie, likwidując problem dojazdu, koszt wynajmu sali itp. Wystarczy, gdy Klient dysponuje salą pozwalającą na przeprowadzenie szkolenia, a my zajmiemy się resztą, wyposażając ją w wyjątkowo wygodne fotele dostępne tylko u nas i nadając klimat sprzyjający wydajnemu szkoleniu. Możemy również zapewnić miejsce szkolenia w pobliżu siedziby Klienta, czyli zrealizować szkolenie poza firmą, ale w niewielkiej odległości.

Szkolenia wyjazdowe

Tu koncentrujemy się na zapewnieniu wyjątkowego miejsca poza siedzibą Klienta, realizując szkolenie w jednym z partnerskich hoteli. Nie są to jednak zwyczajne obiekty, a starannie dobrane miejsca, gwarantujące wyjątkową atmosferę, otoczenie przyrody i klimat pozwalający na oderwanie się od codzienności. Także w tym przypadku zapewniamy komfortowe warunki szkolenia, a wyjazd może być połączony również ze zorganizowaną integracją.

Skontaktuj się z nami

Interesuje Cię szkolenie zamknięte? Masz pytania dotyczące oferty? Szukasz tematu spoza listy?

Zapraszamy do kontaktu!


Uzupełnij i zaznacz pola oznaczone gwiazdką, aby wysłać wiadomość