Partnerska obsługa klienta w urzędzie

Pracując na stanowiskach, gdzie kontakt z klientami jest „chlebem powszednim”, mamy tendencję do jednakowego ich traktowania w natłoku bieżących zajęć i obowiązków. Zapominamy o różnorodności klientów, ich oczekiwaniach i sposobie obsługi. Dostrzeżenie w każdym kliencie osoby ze specyficznymi potrzebami oraz zachowaniem stanowi podstawę jego efektywnej obsługi, kiedy obie strony będą usatysfakcjonowane, a pomiędzy nimi pojawiać się będzie jak najmniej zgrzytów i niezrozumienia. Osiągniecie takiej jakości pracy nie jest czymś niemożliwym. Przeciwnie, dzięki poznanym i przećwiczonym na szkoleniu sposobom obsługi, każdy z Uczestników będzie w stanie osiągnąć taki efekt.

2 dni / 16 godzin
Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób, których praca wymaga codziennego kontaktu z klientem.

Szkolenie oparte jest na konkretnych przykładach i doświadczeniach, które były udziałem uczestników warsztatów. Każde zadanie przybliża do wypracowania katalogu najlepszych praktyk, które będą mogły być wdrażane w pracy już od pierwszego dnia po szkoleniu.

Warsztaty prowadzone są przez trenera będącego audytorem firm ubiegających się o certyfikat – godło Firma Przyjazna Klientowi. Ta wiedza i doświadczenie pozwolą na omówienie najlepszych praktyk i wskazanie tych wartych wdrożenia w konkretnych sytuacjach.

Po szkoleniu będziesz wiedzieć, jak:

• skutecznie i bez zakłóceń komunikować się z klientem i współpracownikami,
  • efektywnie wykorzystywać kanały komunikacji,
  • wzmacniać przekazywane treści za pomocą mowy ciała,
  • budować skuteczne komunikaty w zależności od systemu reprezentacji i typu temperamentu rozmówcy,
  • słuchać w sposób aktywny,
  • budować relacje z innymi (poprzez skuteczną komunikację) oparte na poszanowaniu praw obu stron,
  • postępować w trudnych sytuacjach z klientem,
  • rozpoznawać i eliminować zachowania agresywne, bierne i manipulacyjne,
  • pewnie stosować odmowę bez uszczerbku dla wzajemnych relacji.

Wprowadzenie – znaczenie profesjonalnej obsługi klienta w urzędzie.
Zasady profesjonalnej obsługi klienta w urzędzie.
Budowanie pozytywnych relacji z klientem.
Pierwsze wrażenie jako czynnik komunikacyjny.
Budowanie relacji z klientem przez odpowiednią komunikację.
Komunikacja niewerbalna.
Trudne sytuacje w obsłudze klienta – dlaczego powstają i jak ich unikać.
Zrozumiale klienta – prowadzenie rozmowy w zależności od stylu interpersonalnego rozmówcy.
Trudne sytuacje z klientem.
Podstawy asertywności w pracy w trudnych sytuacjach z klientem.
Techniki asertywności w pracy z klientem urzędu.
Radzenie sobie z negatywnymi emocjami i stresem.