Partnerska obsługa Klienta w urzędzie

Na stanowiskach których kontakt z Klientem jest „chlebem powszednim”, w natłoku bieżących zajęć i obowiązków mamy tendencję do jednakowego ich traktowania. Zapominamy o różnorodności każdego Klienta, jego oczekiwań i sposobu obsługi. A to właśnie dostrzeżenie w każdym Kliencie osoby, ze specyficznymi potrzebami oraz zachowaniem stanowi podstawę jego efektywnej obsługi, tzn. takiej z której obie strony będą usatysfakcjonowane, a pomiędzy nimi pojawiać się będzie jak najmniej zgrzytów i niezrozumienia. Osiągniecie takiej jakości pracy nie jest czymś niemożliwym. Przeciwnie, dzięki poznanym i przećwiczonym na szkoleniu sposobom obsługi, każdy z Uczestników będzie w stanie osiągnąć taki efekt.

2 dni / 16 godzin
Szkolenie dla wszystkich pracowników, których praca wymaga codziennego kontaktu z Klientem.

Szkolenie oparte jest na konkretnych przykładach i doświadczeniach, które były udziałem uczestników warsztatów. Każde zadanie przybliża uczestników do wypracowania katalogu najlepszych praktyk, które będą mogły być wdrażane w pracy już od pierwszego dnia po szkoleniu.
Warsztat prowadzony przez trenera, który był audytorem firm ubiegających się o certyfikat – godło Firma Przyjazna Klientowi i który daje się namówić na podzielenie się swoimi doświadczeniami z firm, które na taki laur zasłużyły.

Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieć jak:

• skutecznie i bez zakłóceń komunikować się z Klientem i współpracownikami
  • efektywnie wykorzystywać kanały komunikacji
  • wzmacniać przekazywane treści za pomocą mowy ciała
  • budować skuteczne komunikaty w zależności od systemu reprezentacji i typu temperamentu rozmówcy
  • słuchać w sposób aktywny
  • budować relacje z innymi (poprzez skuteczną komunikację) oparte na poszanowaniu praw obu stron
  • postępować w trudnych sytuacjach z Klientem
  • rozpoznawać i eliminować zachowania agresywne, bierne i manipulacyjne
  • pewnie stosować odmowę bez uszczerbku dla wzajemnych relacji

Na warsztacie przekonasz się, że inwestycja w poprawę jakości obsługi klienta, nie wymaga nakładów finansowych a nakładów mentalnych – zmiany postawy, która nastąpi szybko i łatwo dzięki poznanym skutecznym narzędziom i technikom pracy z klientem oraz zrozumieniu zachowań i postaw Klientów.
Po tym szkoleniu wzrośnie liczba zadowolonych Klientów, ale co także ważne, wzrośnie poziom zadowolenia Uczestników ze swojej pracy.

Wprowadzenie – znaczenie profesjonalnej obsługi Klienta w Urzędzie
Zasady profesjonalnej obsługi Klienta w Urzędzie
Budowanie pozytywnych relacji z Klientem
Pierwsze wrażenie jako czynnik komunikacyjny
Budowanie relacji z Klientem przez odpowiednią komunikację
Komunikacja niewerbalna
Trudne sytuacje w obsłudze Klienta - dlaczego powstają i jak ich unikać
Zrozumiale dla Klienta – prowadzenie rozmowy w zależności od stylu interpersonalnego rozmówcy
Trudne sytuacje z Klientem
Podstawy asertywności w pracy w trudnych sytuacjach z Klientem
Techniki asertywności w pracy z Klientem urzędu
Radzenie sobie z negatywnymi emocjami i stresem

Tu koncentrujemy się na zapewnieniu wyjątkowego miejsca poza siedzibą Klienta, realizując szkolenie w jednym z partnerskich hoteli. Nie są to jednak zwyczajne obiekty, a starannie dobrane miejsca, gwarantujące wyjątkową atmosferę, otoczenie przyrody i klimat pozwalający na oderwanie się od codzienności. Także w tym przypadku zapewniamy komfortowe warunki szkolenia, a wyjazd może być połączony również ze zorganizowaną integracją.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy szczegółowych informacji. Zapraszamy do kontaktu!