Partnerska obsługa Klienta w urzędzie

Na stanowiskach których kontakt z Klientem jest „chlebem powszednim”, w natłoku bieżących zajęć i obowiązków mamy tendencję do jednakowego ich traktowania. Zapominamy o różnorodności każdego Klienta, jego oczekiwań i sposobu obsługi. A to właśnie dostrzeżenie w każdym Kliencie osoby, ze specyficznymi potrzebami oraz zachowaniem stanowi podstawę jego efektywnej obsługi, tzn. takiej z której obie strony będą usatysfakcjonowane, a pomiędzy nimi pojawiać się będzie jak najmniej zgrzytów i niezrozumienia. Osiągniecie takiej jakości pracy nie jest czymś niemożliwym. Przeciwnie, dzięki poznanym i przećwiczonym na szkoleniu sposobom obsługi, każdy z Uczestników będzie w stanie osiągnąć taki efekt.

Proponowany czas trwania szkolenia
2 dni / 16 godzin
Uczestnicy szkolenia
Szkolenie dla wszystkich pracowników, których praca wymaga codziennego kontaktu z Klientem.
Cechy wyróżniające szkolenie

Szkolenie oparte jest na konkretnych przykładach i doświadczeniach, które były udziałem uczestników warsztatów. Każde zadanie przybliża uczestników do wypracowania katalogu najlepszych praktyk, które będą mogły być wdrażane w pracy już od pierwszego dnia po szkoleniu.
Warsztat prowadzony przez trenera, który był audytorem firm ubiegających się o certyfikat – godło Firma Przyjazna Klientowi i który daje się namówić na podzielenie się swoimi doświadczeniami z firm, które na taki laur zasłużyły.

Korzyści ze szkolenia

Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieć jak:

  • skutecznie i bez zakłóceń komunikować się z Klientem i współpracownikami
  • efektywnie wykorzystywać kanały komunikacji
  • wzmacniać przekazywane treści za pomocą mowy ciała
  • budować skuteczne komunikaty w zależności od systemu reprezentacji i typu temperamentu rozmówcy
  • słuchać w sposób aktywny
  • budować relacje z innymi (poprzez skuteczną komunikację) oparte na poszanowaniu praw obu stron
  • postępować w trudnych sytuacjach z Klientem
  • rozpoznawać i eliminować zachowania agresywne, bierne i manipulacyjne
  • pewnie stosować odmowę bez uszczerbku dla wzajemnych relacji

Na warsztacie przekonasz się, że inwestycja w poprawę jakości obsługi klienta, nie wymaga nakładów finansowych a nakładów mentalnych – zmiany postawy, która nastąpi szybko i łatwo dzięki poznanym skutecznym narzędziom i technikom pracy z klientem oraz zrozumieniu zachowań i postaw Klientów.
Po tym szkoleniu wzrośnie liczba zadowolonych Klientów, ale co także ważne, wzrośnie poziom zadowolenia Uczestników ze swojej pracy.

Zobacz, jak nas oceniają

Zakres szkolenia

1
Wprowadzenie – znaczenie profesjonalnej obsługi Klienta w Urzędzie
2
Zasady profesjonalnej obsługi Klienta w Urzędzie
3
Budowanie pozytywnych relacji z Klientem
4
Pierwsze wrażenie jako czynnik komunikacyjny
5
Budowanie relacji z Klientem przez odpowiednią komunikację
6
Komunikacja niewerbalna
7
Trudne sytuacje w obsłudze Klienta - dlaczego powstają i jak ich unikać
8
Zrozumiale dla Klienta – prowadzenie rozmowy w zależności od stylu interpersonalnego rozmówcy
9
Trudne sytuacje z Klientem
10
Podstawy asertywności w pracy w trudnych sytuacjach z Klientem
11
Techniki asertywności w pracy z Klientem urzędu
12
Radzenie sobie z negatywnymi emocjami i stresem

Szkolenie poprowadzi

Adam Sobiechart

Adam Sobiechart jest coach’em i trenerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów rozwijających kompetencje miękkie i menedżerskie. Posiada eksperckie doświadczenie w obszarze HR, w szczególności w tworzeniu programów rozwojowych, talentowych. Posiada doświadczenia w projektach rekrutacyjnych. Przeprowadził ponad 1000 procesów rekrutacyjnych dla dużych organizacji.

Czytaj więcej

Przez pięć lat odpowiadał za zespół trenerów wewnętrznych w jednej z największych sieci handlowych, od ich rekrutacji, przez szkolenia i rozwój. Realizował i prowadził wiele szkoleń train the trainers. Autor wielu eksperckich wypowiedzi. Twórca autorskich gier szkoleniowych.

Doświadczenie trenerskie zdobywał zarówno od strony dużych organizacji, jak też firm szkoleniowych realizując wiele projektów, głównie dla branży FMCG, firm handlowych, produkcyjnych, instytucji finansowych i mediów. Posiada certyfikat trenera HRD BP oraz międzynarodowy certyfikat coach’a ICC (International Coaching Community). Jest w trakcie certyfikacji konsultanta Maxie DISC, narzędzia wspierającego rozwój, opartego na czterech podstawowych stylach zachowań ludzkich. Tworzył i był odpowiedzialny za wdrażanie standardów obsługi klienta. Był audytorem firm ubiegających się o certyfikat – godło „Firma Przyjazna Klientowi”. W prowadzonych szkoleniach i warsztatach szczególny nacisk kładzie na utrwalanie zdobytej wiedzy, poszukiwanie sposobów na rozwój umiejętności nie tylko podczas szkolenia ale i po jego zakończeniu oraz motywuje uczestników do kształtowania pożądanych postaw.

Ukończył Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, na których specjalizował się z tematyki Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania Potencjałem Społecznym i Doradztwa Personalnego w Międzynarodowej Szkole Menedżerów w Warszawie. Prywatnie miłośnik wina i związanej z nią tradycji, historii i kultury.

Proponujemy dwa rozwiązania:

Szkolenia w siedzibie Klienta

Wykorzystaj maksymalnie czas i poświęć go w pełni na szkolenie, likwidując problem dojazdu, koszt wynajmu sali itp. Wystarczy, gdy Klient dysponuje salą pozwalającą na przeprowadzenie szkolenia, a my zajmiemy się resztą, wyposażając ją w wyjątkowo wygodne fotele dostępne tylko u nas i nadając klimat sprzyjający wydajnemu szkoleniu. Możemy również zapewnić miejsce szkolenia w pobliżu siedziby Klienta, czyli zrealizować szkolenie poza firmą, ale w niewielkiej odległości.

Szkolenia wyjazdowe

Tu koncentrujemy się na zapewnieniu wyjątkowego miejsca poza siedzibą Klienta, realizując szkolenie w jednym z partnerskich hoteli. Nie są to jednak zwyczajne obiekty, a starannie dobrane miejsca, gwarantujące wyjątkową atmosferę, otoczenie przyrody i klimat pozwalający na oderwanie się od codzienności. Także w tym przypadku zapewniamy komfortowe warunki szkolenia, a wyjazd może być połączony również ze zorganizowaną integracją.

Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy szczegółowych informacji. Zapraszamy do kontaktu!


Uzupełnij i zaznacz pola oznaczone gwiazdką, aby wysłać wiadomość

ul. Fabryczna 16H,
53-609 Wrocław

NIP 8943120271
REGON 368893599
KRS 0000705851

Posiadamy certyfikat: