Kreatywność w biznesie – jak szukać, by znaleźć rozwiązanie

Albert Einstein powiedział: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Jednak aby móc osiągać inne, lepsze rezultaty, trzeba poznać narzędzia, które to umożliwiają. W czasach ogromnych przemian technologicznych, niespotykanej dotąd dynamiki rynków, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów staje się niezbędnym atrybutem nie tylko menedżerów, ale wszystkich pracowników na specjalistycznych i samodzielnych stanowiskach.

2 dni / 16 godzin
Proponowana liczba osób
Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy wykonują zadania wymagające nieszablonowego, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Ćwiczone na warsztatach techniki kreatywne pozwolą na zwiększenie skuteczności w radzeniu sobie z codziennymi problemami.

Szkolenie już od pierwszych chwil angażuje uczestników w proces twórczy. Pierwszym krokiem jest znajdowanie kreatywnych rozwiązań abstrakcyjnych sytuacji podczas szkolenia. Następnie, dzięki zastosowaniu poznanych technik, przejdziesz drogę do znalezienia rozwiązań konkretnych problemów.

Kreatywność w bieznesie - szkolenie dla firm

Po szkoleniu będziesz wiedzieć, jak:

• twórczo rozwiązywać problemy,
  • rozpoznać i pokonać własne przeszkody w kreatywnym myśleniu,
  • znajdować innowacyjne rozwiązania,
  • używać „otwartego umysłu” do rozwiązywania problemów,
  • pobudzać twórcze myślenie,
  • budować skojarzenia,
  • uczyć się przez zabawę,
  • wdrożyć w codzienną pracę techniki i metody twórczego myślenia.

Kreatywność kluczem do doskonałości zawodowej.
Proces kreatywny.
Zasoby kreatywności.
Trening twórczości.
Docieranie do wewnętrznych pokładów kreatywności.
Kreatywność w procesie rozwiązywania problemów.
Techniki twórczego generowania pomysłów.
Wykorzystanie kreatywnych rozwiązań.