Efektywność osobista – jak działać skuteczniej zarządzając sobą i innymi

Aby móc sprostać codziennym obowiązkom, zarówno prywatnym, jak i zawodowym, dbać o work life balance, skutecznie radzić sobie w warunkach multitaskingu, należy posiadać umiejętność rozwoju efektywności osobistej, ze szczególnym uwzględnieniem tego, jak efektywnie zarządzać sobą w czasie.

Pierwszym krokiem do wzrostu efektywności osobistej jest gotowość do zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń oraz sposobu myślenia. W szkoleniu powinien uczestniczyć każdy, kto chce zwiększyć swoją wydajność, kto chce nauczyć  się właściwego wyznaczania celów i nadawania priorytetów w zgodzie z własnymi wartościami i misją życiową.

2 dni / 16 godzin
Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od stanowiska, którzy chcą przestać zajmować się sprawami nieistotnymi, wykonywaniem pracy za innych, czy tracić czas na rzeczy, które nie dają satysfakcji ani korzyści zawodowych i prywatnych.

Szkolenie prowadzone jest w dużej części z wykorzystaniem gier szkoleniowych, skłaniających do refleksji dotyczącej miejsca, w którym się znajdujemy i do którego chcemy zmierzać. Autorefleksyjna forma wielu ćwiczeń pozwala na spojrzenie z innej perspektywy na zadania, z którymi zmagamy się na co dzień.

Po szkoleniu będziesz wiedzieć jak:

• zarządzać i wpływać na możliwość kontroli własnego czasu,
  • formułować cele, aby zwiększać prawdopodobieństwo ich osiągnięcia,
  • organizować własne sprawy,
  • zwiększać świadomość posiadania zasobów własnego czasu,
  • lepiej organizować czas dzięki efektywniejszej samoorganizacji,
  • stosować narzędzia zarządzania czasem od I do IV generacji,
  • ustalać priorytety,
  • wykonywać zadania zgodnie z własną klasyfikacją priorytetów,
  • planować kalendarz działań i czas pracy,
  • określać swoje wartości i wykorzystywać je jako wyznacznik podejmowanych działań zawodowych i prywatnych,
  • rozpoznawać i eliminować złodziei czasu.

Wprowadzenie – zarządzanie czasem vs zarządzanie sobą w czasie – zmiana paradygmatów.
Indywidualna percepcja czasu i związane z tym problemy.
Świadomość własnego czasu, czyli ile go naprawdę mamy.
Zarządzanie czasem – założenia i metody od I do IV generacji.
Wpływ perspektywy postrzegania czasu na postawy, przekonania i wartości.
Nasze wartości sposobem na ustalanie priorytetów.
Ustalanie priorytetów a ich realizacja - umiejętność planowania i wyznaczania priorytetów.
Złodzieje czasu.
Asertywne techniki obrony przed złodziejami czasu.