Aktywna obsługa klienta w punkcie sprzedaży

O tym, że klient jest dla nas najważniejszy, nie przekonują hasła, lecz ludzie. Jeżeli chcemy, aby każdy klient naszej firmy mógł nie tylko doświadczyć najwyższej jakości obsługi, ale też być ambasadorem jakości naszych usług, to obowiązkiem każdego pracownika mającego styczność z klientem, jest poznanie jego oczekiwań i nie tylko ich umiejętne spełnianie, ale też przekraczanie. Dodatkowo, gdy w grę wchodzi sprzedaż – jakość obsługi nabiera szczególnego znaczenia.

2 dni / 16 godzin
Proponowana liczba osób
- pracownicy prowadzący bezpośrednią obsługę klienta w punktach sprzedaży
- kierownicy
- osoby odpowiedzialne za tworzenie zasad obsługi klienta i strategii sprzedaży detalicznej
- osoby prowadzące sprzedaż towarów i usług

Szkolenie z obsługi klienta oparte jest na konkretnych przykładach i doświadczeniach, które były udziałem uczestników warsztatów. Każde zadanie przybliża uczestników do wypracowania katalogu najlepszych praktyk, które będą mogły być wdrażane w pracy już od pierwszego dnia po szkoleniu.

Warsztat prowadzony przez trenera, który był audytorem firm ubiegających się o certyfikat „Godło Firma Przyjazna Klientowi” i który daje się namówić na podzielenie się swoimi doświadczeniami z firm, które na taki laur zasłużyły.

Szkolenie z obsługi klienta i sprzedaży

Po szkoleniu uczestnicy będą potrafić:

• podnosić poziom satysfakcji klientów odwiedzających punkty sprzedaży uczestników szkolenia,
  • zwiększać efektywność sprzedaży poprzez nabycie umiejętności diagnozowania rzeczywistych potrzeb klienta,
  • budować trwałe relacje z klientem,
  • radzić sobie w trudnych sytuacjach w obsłudze klienta.

Zanim przyjdzie klient – przygotowanie sprzedawcy i jego miejsca pracy do obsługi klienta.
Etapy obsługi klienta.
Zasady tworzenia standardów obsługi klienta będących wyróżnikiem na rynku – zwiększanie poziomu satysfakcji klienta.
Budowanie związków z klientem przez odpowiednią komunikację.
Trudne sytuacje w obsłudze klienta.
Podstawy pracy z telefonem.
Krok do przodu – indywidualne i niepowtarzalne sposoby na wyróżnienie się spośród konkurencji.
Postępowanie w przypadku skarg i reklamacji klienta.
Budowanie lojalności klienta.